DZIEŃ BABCI I DZIADKA - KLASY 0-II

Dnia 6 lutego 2019 roku o godzinie 11.30 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Stachlewie z klas 0-II z tej okazji pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Natalii Pokory i p. Bożeny Frankowskiej przygotowały wspaniałą uroczystość, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie. Na wstępie wychowawczyni Natalia Pokora przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Następnie w pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-II przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także rockandrollowe pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po programie artystycznym, dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty – zapachowe świece żelowe oraz laurki z życzeniami dla swoich ukochanych Babć  i  Dziadków. W dalszej części uroczystości zostały przeprowadzone zabawne konkursy dla babć, dziadków i ich wnucząt, np. „Czyj to wnuczek, czyja wnuczka”- rozpoznawanie wnucząt po głosie, „Ekologiczny strój dla wnuka” – najdokładniejsze owinięcie szarym papierem toaletowym wnuka od stóp aż po szyję przez babcię, „ Taniec ze szczotką kurzawką”- wspólny taniec w kole babć i dziadków ze szczotką do kurzu, czy „Fryzura wnusi”- wykonanie fantazyjnej fryzury wnuczkom przez dziadków. Punktem kulminacyjnym uroczystości był wspólny taniec wnucząt ze swoimi babciami i dziadkami przy chwytającej za serce piosence J. Kieroka „Babciu, dziadku dziękujemy” uwieńczony niespodziewanymi wystrzałami konfetti w kształcie serc. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Data dodania: 2019-02-06 11:25:23
Data edycji: 2019-03-04 11:27:38