Lekcja muzealna

26 października 2018 r. – Lekcja Muzealna

W dniu 26 października przedszkolaki z klasy 0 uczestniczyli w lekcji muzealnej „ Akademia Pana Kleksa” w Pałacu w Nieborowie. W związku z tym, iż Ogród w Nieborowie stał się scenerią ekranizacji książki Jana Brzechwy, dzieci w trakcie zajęć mogły się przenieść do słynnej Akademii prowadzonej przez profesora Ambrożego Kleksa, w której dominowała nauka przez zabawę. Przedszkolaki wzięły udział w nadzwyczajnych lekcjach, znacznie odbiegających od tradycyjnych zajęć w szkole. Poznali m.in. kleksografię i przędzenie liter oraz nauczyli się leczyć chore sprzęty. W nagrodę za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały kolorowe piegi od Pana Kleksa. Natomiast na zakończenie, po wypełnieniu wszystkich zadań każdy przedszkolak otrzymał czekoladową monetę. I tak spełnione i uśmiechnięte buzie pełne piegów powróciły do Przedszkola.

Data dodania: 2018-10-26 20:27:53
Data edycji: 2019-03-07 20:29:46