Pokaz historyczny - Wrzesień 39

31 październka 2019 roku w naszej szkole gościła grupa artystyczna "REKONSTRUKTO", która przedstawiła pokaz historyczny pt. "Wrzesień 39". Pokaz ten przybliżył nam losy państwa, narodu i żołnierza polskiego tuż przed wybuchem II wojny światowej.W czasie pokazu uczniowie mogli obejrzeć  repliki broni, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej oraz polskie mundury wojskowe. Lekcja ta wzbudziła ogromne zainteresowanie uczniów.  Prowadzący umieli w ciekawy sposób przedstawić  wydarzenia związane z okresem II wojny światowej, a zaprezentowane mundury  i rodzaj stosowanej wówczas w walkach broni  na pewno przemówiły do wyobraźni uczniów, pozwalając im lepiej zrozumieć i zapamiętać  poznane fakty historyczne.

Data dodania: 2019-10-31 21:54:01
Data edycji: 2019-12-11 14:32:43