Powiatowy konkurs piosenki

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 , 9 listopada odbył się występ laureatów przeprowadzonego dzień wcześniej Powiatowego Konkursu Piosenki “A mury runą.. 30 lat wolności”.

Konkurs piosenki pod patronatem starosty łowickiego Marcina Kosiorka adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu łowickiego.

Przesłuchania uczestników odbyły się w piątek (8 listopada) w popularnej „Hotelarskiej”. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Smerecka, Weronika Mutrynowska von Genderen i Szymon Mońka wysłuchała występów 21 solistów oraz jednego chóru, jednego zespołu i jednego duetu.

W kategorii solistów ze szkół podstawowych I miejsce zajął Mateusz Zegadłowicz ze SP w Kiernozi, II miejsce Maciej Świątek ze SP w Stachlewie, a III miejsce Blanka Cichal, także z SP w Stachlewie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Natalia Kubel z I LO, II miejsce Patrycja Jakubiak z II LO, III miejsce Weronika Kędziora z ZSP nr 3, a specjalne wyróżnienie Jagoda Stasiarczyk z II LO.

W kategorii duetów był tylko jeden występ, za który jury przyznało III nagrodę Magdalenie Słomie i Julii Kochanek.

W finałowym koncercie wystąpiła też przewodnicząca jury Ewa Smerecka

Nagrody laureatom wręczyli wicestarosta Piotr Malczyk i dyrektor ZSP nr 3 Wojciech Baleja. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były nauczycielki Małgorzata Antosik i Aneta Wojciechowska.

Data dodania: 2019-11-09 17:52:40
Data edycji: 2019-12-11 14:14:13