Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach

10 stycznia 2020 r. uczniowie klas 5-6 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, które dotyczyły tematyki hejtu w sieci i sposobów radzenia sobie z tym zjawiskiem. Zapoznani zostali z podstawowymi zagrożeniami, które dziecko może napotkać w sieci, utrwalili wiedzę dotyczącą przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online oraz radzenia sobie z problemem hejtu.

W trakcie zajęć uczniowie m.in. obejrzeli film związany z tematyką zajęć i pracowali w grupach. Zostali również zaproszeni przez osoby prowadzące do wzięcia udziału w kampanii Fundacji Orange #jestnaswiecej, której symbolem jest pomarańczowa sznurówka - za jej pomocą można pokazać poza siecią swój sprzeciw wobec hejtu.

Uczniowie zostali zachęceni do wplecenia w but właśnie takiej sznurówki, aby pokazać, że nie zgadzają się na hejt. Z pomarańczowym akcentem wrócili do szkoły J

Wyjazd na zajęcia zorganizowały wychowawczynie: Wanda Stań i Małgorzata Dusza-Dragon.

Data dodania: 2020-01-10 15:04:42
Data edycji: 2020-01-28 13:32:41