9 października 2018r.  – Wycieczka uczniów kl. III – VIII

do Warszawy „ WARSZAWSKI SZLAK NIEPODLEGŁOŚCI”

Wyjechaliśmy o godz. 8.00 rano spod szkoły i pojechaliśmy do Warszawy gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem. W Warszawie odwiedziliśmy miejsca związane z obchodami 100 - lecia odzyskania niepodległości, zobaczyliśmy Warszawę dwudziestolecia międzywojennego oraz poznaliśmy sylwetki najważniejszych postaci tego okresu na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i premierem Ignacym Paderewskim. Zobaczyliśmy: Pomnik Małego Powstańca, Syrenkę – symbol Warszawy, Orła na Piwnej, Katedrę Św. Jana, Starówkę, zabytki na Starym Mieście, Kolumnę Zygmunta. Poznaliśmy historię Zamku Królewskiego, przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem na Plac Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza, spacerowaliśmy po placu z czołgami przy Muzeum Wojska Polskiego. Po południu pożegnaliśmy Warszawę i udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Data dodania: 2018-10-09 19:37:22
Data edycji: 2019-03-07 19:40:53