Zajęcia otwarte w klasie 0

W dniu 17 grudnia 2018 roku w klasie 0 odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców i Nauczycieli pt. „Ubieramy choinkę”, które przeprowadziła p. Natalia Pokora – wychowawczyni zerówki. Zaproszeni Goście mogli zapoznać się z osiągnięciami i zachowaniem dzieci w czasie zabaw i zajęć dydaktycznych w grupie rówieśniczej oraz ze sposobem pracy nauczycielki. Na dzieci czekały różne zadania np. odpowiadanie na pytania dotyczące wysłuchanego wiersza pt. „Choinka”, dzielenie na sylaby i głoski słów związanych z tradycjami bożonarodzeniowymi, rozpoznawanie, przeliczanie i podpisywanie cyframi różnych ozdób choinkowych, klasyfikowanie ich ze względu na daną cechę, porównywanie liczebności zbiorów, zawieszanie bombek na choinkę zgodnie z instrukcją nauczycielki, zabawy ruchowe. Zerówkowicze zaprezentowali również piosenkę „Choinko piękna jak las”. Punktem kulminacyjnym zajęć była wspólna praca Rodziców i dzieci, która polegała na dekorowaniu lukrami i kolorowymi posypkami upieczonych przez Mamy pierniczków oraz cekinami i brokatami drewnianych bombek. Podczas zajęć panowała przyjazna, wesoła atmosfera. Dzieci były szczęśliwe, mogąc stroić klasową choinkę i pracować razem z Rodzicami w przedszkolu. Wspaniała zabawa zakończyła się degustacją udekorowanych pierników przy wspólnym śpiewie kolęd i pastorałek.

Data dodania: 2018-12-17 10:26:31
Data edycji: 2019-03-04 10:58:28